Easter Eggs.
Lehetnének az alkalomhoz illően húsvéti tojások is. De nem azok lesznek.
Néhány elrejtett cucc az eddig megjelent Új Bosszú Angyalai történetekből. Vagy az író rejtett poénjai, vagy a rajzoló hitte azt, hogy senki sem fogja észrevenni…
Új Bosszú Angyalai 7 – Őrszem, 1. történet, 5. oldal, 3. kép: Van egy óriási Hulk kéz (?) az egyik polcon. A túloldalon a falon pedig egy „kézzel rajzolt” Avengers poszter figyel.
15. oldal, 2. kép: az autó rendszáma „Divito” a rajzoló, Steve McNiven egyik kollégájának a neve a Crossgen Comicsnál (Andrea DiVito).
A tavaszi Börzén volt egy Marvel kvíz játék. Bár annak az volt a lényege, hogy helyben kitöltős, vagyis saját kútfőből kellett tudni rá a választ, net segítség nélkül (mert úgy könnyű), azért most sokak kérésére közzétesszük itt is a kérdéseket.
Pókember képregények 1989 óta jelennek meg Magyarországon. A legelső történet, amiben Pókember nálunk szerepelt – bár még nem önálló történetben -, az 1989-es Alfa különszám volt, a Monolit bosszúja című történetben.
A legeslegújabb Pókember sztori annyira jól sikerült, hogy mindenképpen akartunk írni róla, de megelőztek minket: ITT elolvashatjátok, mit írtak róla a geekz.blogon.
Dan Slott már a Pókember/Fáklya minisorozatban megmutatta, hogy nagyon jó ismerője Pókembernek, de most, hogy megkapta az Amazing Spider-Man írását egyedül, újra és újra bebizonyítja, hogy jobb kezekben nem is lehetne mindannyiunk kedvenc hálószövője.
Októberben jelenik meg a legújabb képregényünk, a Gotham City: Ragadozók. Ennek kapcsán írnék néhány sort az azonos című (eredetileg Birds of Prey) tévésorozatról.
A képregény maga annyira jó és érdekes, hogy megragadta a filmesek fantáziáját is a téma, és készítettek belőle egy 13 részes tévésorozatot.
A Ragadozók a filmverzió szerint Új Gothamban játszódik. Batman elhagyta városát, de előtte végül csak összejött nagy szerelmével a Macskanővel, aminek eredményeképpen megszületett egy félig metahumán lány, Helena – más néven a Vadásznő (a filmes Vadásznő civil neve Helena Kyle, amely keveréke az ezüstkori Vadásznő – Helena Wayne, és a modern Vadásznő Helena Bertinelli karakterének. Helena Wayne származását keverték Helena Bertinelli személyiségével). A Macskanőt brutálisan meggyilkolták még Helena kiskorában, akit Orákulum vett magához, és tanította ki mindenre. Kettejük kis csapata már régóta jól működik – Gothamet próbálják továbbra is megtisztítani a bűnözőktől -, amikor az első részben csatlakozik hozzájuk Dinah Lance – a Fekete Kanári. A képregénnyel ellentétben Dinah itt még betanuló: 16 éves és még kibontakozóban vannak a képességei – éppen csak ismerkedik velük. A nevelőszülőktől menekült lányt befogadják maguk közé, és Orákulum nekilát az ő kiképzésének is. A Ragadozók nevű csapat három főből áll a filmben. Orákulum – az egykori Batgirl -, akit a képregényhez hasonlóan Joker lőtt le, és emiatt tolószékbe kényszerült; a Vadásznő, aki a filmen is épp olyan vadmacska, mint a képregényben – erősen önfejű, megkérdőjelezhető erkölcsi morállal -, végül Dinah Lance, akinek egyelőre csak mentális képességei vannak. Akit megérint, annak belelát a fejébe, illetve látja annak emlékeit. A későbbiekben telekinetikus képességei is megmutatkoznak, de a képregényes „kanári sírás”, vagy sikoly még várat magára. A sorozatban főszerepet kapott még Harley Quinn, a Joker barátnője, aki nappal pszichológusként dolgozik, de közben azon van, hogy ő lehessen Új Gotham alvilágának ura.
A DC képregényekből – különösen az azonos címet viselő sorozatból és a Batmanből – megismert karakterek egymás után jelennek meg, mint például a világ legveszélyesebb nőjének tartott Lady Shiva, vagy Agyagpofa; a Ragadozók személyes védőangyala pedig nem más, mint a gazda nélkül maradt Alfred, aki a Batman mellett eltöltött életéből vett tudással próbál segíteni a lányoknak. A készítők olyan apróságokkal próbálják feldobni a rajongók hangulatát, mint például, hogy a metahumánok kedvenc szórakozóhelyét úgy hívják, hogy „No Man’s Land” bár, vagy hogy időnként visszapillantásokban találkozhatunk akár Batmannel, akár a Macskanővel is (aki ugyanazt a ruhát viseli, mint Michelle Pfeiffer a Batman visszatérben). Még egy érdekesség: a tévésorozat első részében, amelyben bemutatják, Joker hogyan lőtte le Barbara Gordont, Joker hangja épp ugyanúgy Mark Hamill volt, mint a Batman rajzfilmsorozatban.
A Gotham City: Ragadozók tévésorozat kifejezetten jól sikerült, tudom ajánlani mindenkinek, aki még nem próbálkozott meg vele, de különösen azoknak, akik még a képregényt sem ismerik, mert így legalább lesz fogalmuk arról, hogy milyen is az a könyv, amelyet majd az ősszel foghatnak a kezükbe.
A film és a képregény közötti fő különbségek néhány szóban: a képregény eseményei a jelenkori Gotham Cityben történnek, Dinah Lance Fekete Kanári néven az egyik legkeményebb harcos az Igazságligában, és rendelkezik azzal a szónikus sikollyal, amellyel falakat képes ledönteni (a filmben megjelenik az anyja, az első Fekete Kanári, tőle láthatjuk ezt a sikolyt - ellenben a képregényben az anyjának nem volt meg ez a képessége). A Vadásznő sokkal kezelhetetlenebb, és csak később kerül be a csapatba – és természetesen nem Batman lánya-, végül pedig a képregényben nincs velük Alfred, hiszen ott továbbra is Batman komornyikja.
Ja, és a képregényben Lady Shiva annyira brutális harcos és személyiség, hogy egyszerre is képes lenne megverni a teljes Ragadozók csapatot.
Kedvenc idézet a Vadásznőtől (miközben szétrúgja pár rosszéletű s*ggét): Men! Can't live with them, might as well beat the crap out of them.
A bevezető képsorokat itt megnézhetitek a sorozatból:
http://www.youtube.com/watch?v=a3Zbwelmik0
Ez pedig néhány kiragadott kép: